dite deskove hry

Jak vybrat tu pravou deskovou hru, která nadchne vaše dítě?

Článek lze přečíst za 2 minuty

Tyto tipy vám pomohou najít tu pravou!

Čtete-li tyto řádky, je více než pravděpodobné, že jste rodičem, který hledá nejlepší způsob, jak strávit kvalitní čas se svými dětmi. Možná jsou vaše večery plné hádek o tom, kdo si zahraje na tabletu a kdo na konzoli, nebo snad vás už unavují stále stejné animované filmy.

Deskové hry mohou být tím pravým řešením. Můžou vám dopřát čas strávený s dětmi bez elektroniky, zatímco jim pomohou rozvíjet důležité dovednosti, jako je strategické myšlení, týmová práce, nebo dokonce matematika. Ale jak vybrat tu nejlepší, která bude bavit vás i vaše děti? Pojďme se na to podívat společně.

Představte si, že hledáte poklad. Jste na pirátské lodi, plujete těsně podél ostrova plného záhad. Vaše posádka je nadšená, ale také nervózní. Bude to nebezpečné, ale poklad stojí za to. Přesně takový by měl být proces hledání deskové hry pro vaše děti. Jde o dobrodružství, které vyžaduje pečlivé zvážení a odvahu se ponořit do neznáma.

Při výběru deskové hry je především důležité zvážit věk, zájmy a dovednosti vašeho dítěte. Pokud je vaše dítě mladší, hra by měla být jednoduchá, barevná a měla by obsahovat prvky, které dítě zná. Hry jako “Orchard” nebo “Zoologic” mohou být skvělou volbou. Pro starší děti již můžete vybírat hry, které vyžadují více strategie a plánování, jako je Catan Junior nebo Ticket to Ride: First Journey.

Vždy si také přečtěte recenze a popis hry. Nepodceňujte sílu vlastního instinktu. Pokud se vám hra zdá příliš komplikovaná nebo nesrozumitelná, pravděpodobně to tak bude i pro vaše děti. Nezapomeňte, že desková hra by měla být zábavou, ne úkolem.

Poslední věc, na kterou bych chtěl upozornit, je, že nejlepší hry jsou ty, které hrajete společně. Nezapomeňte se zapojit do hraní s dětmi. Deskové hry jsou skvělým způsobem, jak navázat s dětmi hlubší vztahy a učit je důležitým dovednostem, zatímco se společně bavíte.

Takže vydejte se na to dobrodružství, hledejte ten poklad a užijte si společné chvíle s dětmi při deskových hrách.

Vždyť, jak řekl Benjamin Franklin:

Hraní je nejvyšší formou výzkumu.

A co může být lepší než prozkoumávat svět deskových her s vašimi dětmi?

Štítky: , , , ,